Správa počítačových sítí, serverů a zařízení - outsourcing IT

Našim zákazníkům zajišťujeme dodávky, instalace a servis veškerých periferií IT. Zajistíme klidný a pohodový chod a průběžné aktualizace a modernizace. Externí správou zajistíte stále funkční systémy bez nutnosti řešit nečekané komplikace s výpadky HW či SW.

Náklady na externí správu sítě jsou individuální a závisí na počtu spravovaných serverů a pracovních stanic i na dohodnuté frekvenci návštěv. U menších firem se obvykle pohybují v řádech tisíců korun měsíčně, takže se vyplatí víc, než platit vlastního IT specialistu. V rámci našich serverových ICT řešení pro Vás a Vaši firmu zajistíme i profesionální webhosting.

Výhody externí správy sítě

  • Profesionalita – správu sítě provádějí kvalifikovaní odborníci. Pracují v týmu, což přináší kvalitní informační zázemí. Naši správci mají zkušenosti z více oborů a více sítí, které mohou zužitkovat právě u Vás.
  • Finanční úspora – administrátora využíváte jen tehdy, je-li to potřeba. Neplatíte vysoké mzdové náklady a nemusíte platit personální agentuře.
  • Flexibilita – externí správu neprovádí jen jeden člověk. Nemůže se tedy stát, že administrátor onemocní či odjede na dovolenou a firma zůstane bez technické podpory.
  • Přenesení zodpovědnosti – podstatná část zodpovědnosti za bezproblémový chod software a hardware ve Vaší firmě se přenáší na servisní firmu, tedy na nás.

Externí správa sítě obsahuje

  • Správa serveru – postaráme se o stabilní fungování Vašich serverů, jejich spolehlivost a bezpečnost i o jejich celkovou údržbu či nastavení.
  • Správa software a databází – zajistíme odbornou instalaci, konfiguraci, pravidelnou údržbu, aktualizaci a zálohování informačních systémů, administraci SQL databází, serverového, kancelářského a antivirového software.
  • Správa internetového připojení, zabezpečení sítě – samozřejmostí je bezpečné připojení k internetu a optimalizace nákladů na připojení, zajistíme také bezpečnostní audit, správu elektronické pošty nebo správu www serveru.
  • Správa periferií – údržba a zajištění oprav sdílených prostředků jako jsou tiskárny, faxservery nebo scannery, evidence, údržba a opravy pasivních a aktivních síťových prvků, vedení dokumentace nastavení síťových prostředků na počítačových stanicích a serveru.
  • Správa PC (správa pracovních stanic) – preventivní údržba operačního systému a ostatního software na pracovních stanicích uživatelů k zajištění spolehlivosti.
  • Poradenství a konzultační služby – poskytování kvalifikovaných informací z oblasti informačních technologií, konzultace a školení. Poskytujeme také dálkovou správu sítě.

Pomůžeme vám dosáhnout lepšího využití informačních technologií a poskytneme optimální řešení v oblasti výpočetní techniky s ohledem na současný stav vašeho informačního systému.